تصمیم تجار برای فروش برنج های مانده در گمرک به کشورهای دیگر

کد مطلب : 2007
تعداد بازدید : 253
8 بهمن 1398
دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: علاوه بر برنج های رسوبی در گمرک، تخصیص ارز به تمام برنج های که از آذرماه خریداری شده انجام نگرفته، طرف های هندی به دنبال دریافت بهای کالای خود هستند در این شرایط تجار تصمیم گرفته اند اگر ارز تخصیص نگیرد برنج های وارداتی را مرجوع یا به کشور دیگر صادر کنند.
تصمیم تجار برای فروش برنج های مانده در گمرک به کشورهای دیگر

لبیب

مسیح کشاورز در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه تخصیص ارز به واردات برنج متوقف شده است، اظهار کرد: توقف تخیصص ارز علاوه بر برنج‌های رسوبی در گمرک شامل برنج‌های می‌شود که از آذرماه سالجاری خریداری شده است.

وی ادامه داد: در گذشته به دلیل اعتبار و تعهد تجار ایرانی، هندی‌ها تنها با یک تماس تلفنی حاضر به ارسال برنج‌ به هر میزان که سفارش داده می‌شد، بودند. اما با ادامه بد قولی‌ها در پرداخت‌ها، هندی‌ها دیگر حاضر به ارسال کالا قبل از تسویه نیستند.

به گفته کشاورز؛ ‌تجار پاکستانی نیز مانند هندی‌ها از فروش برنج به ایران خودداری می‌کنند و فروش برنج به ایران را منوط به تسویه کامل بهای کالا قبل از ارسال آن کرده‌اند.

وی از تصمیم تجار به فروش برنج‌های مانده در گمرک به کشورهای دیگر یا مرجوع آن به مبدا واردات خبر داد.

کشاورز گفت: هر چند این اتفاق نیز به زیان تجار است، اما هر روز هزینه دموراژ و انبار به تجار تحمیل می‌شود که می‌تواند زیان آن‌ها را بیشتر کند.

دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران با تاکید بر اینکه انجمن در تلاش برای تخصیص سریع‌تر ارز برای جلوگیری از عملی شدن این تصمیمات است،‌ افزود: ما امیدواریم یکی از مسائل مطرح شده در کمیته ارزی بانک مرکزی تخصیص ارز به برنج‌ها وارداتی باشد.

کشاورز میزان برنج‌های که بهای آن‌ها پرداخت نشده و امکان ورود آن‌ها به کشور وجود ندارد را 200 تا 250 هزار تن عنوان کرد.

مطالب مشابه