مدیر شرکت غله استان: مردم سمنان رغبتی به برنج خارجی ندارند

کد مطلب : 2010
تعداد بازدید : 271
13 بهمن 1398
سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: مردم استان سمنان استقبال خوبی از برنج خارجی(هندی) ندارند و این مساله به کیفیت این برنج ها بستگی نداشته و به ذائقه مردم ارتباط دارد.
مدیر شرکت غله استان: مردم سمنان رغبتی به برنج خارجی ندارند

 

محمدباقر منوچهری عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت:  سهمیه برنج هندی استان سمنان از نوع 1121 ، در یک حدود یک هزار و 800 تن تا پایان دی سالجاری می‌باشد که به دلیل استقبال پایین مردم کمتر از نصف سهمیه برای استان تامین شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان ادامه داد: در صورت اعلام نیاز، برنج هندی با نرخ دولتی به میزان بیشتر برای استان تامین می‌شود.

 منوچهری خاطرنشان کرد: برنج هندی به عنوان یکی از کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به منظور حفظ تبادل و کنترل قیمت در بازار با نرخ دولتی توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: مردم استان سمنان به دلیل نزدیکی با استان‌های تولید کننده برنج چون گلستان و مازندران به مصرف برنج ایرانی تمایل دارند و به این دلیل درخواست برنج هندی در استان سمنان پایین است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان تصریح کرد: برنج هندی 1121 از نوع برنج دانه بلند و با کیفیت است، اما متناسب با ذائقه مردم استان سمنان نیست.

وی بیان کرد: تا پایان دی امسال در حدود 435 تن برنج هندی در استان سمنان توزیع و عرضه شده که کمتر از میزان سهمیه استان است.

وی  یادآور شد: قیمت خرید هر یک کیلوگرم برنج هندی در مقابل کارخانه 63 هزار ریال و خرید از مراکز فروش با احتساب هزینه حمل و نقل طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار 65 هزار ریال است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان تصریح کرد: بازار از وجود کالاهای اساسی اشباع بوده و هیچ کمبودی وجود ندارد.

مطالب مشابه